PAP/Paweł Jaskółka

P. Liroy-Marzec: Konfederacja jedyną siłą broniącą spraw Polski

Konfederacja jest jedyną siłą, która jest tak mocno skupiona na interesie Polski – mówił w sobotę w Poznaniu lider wielkopolskiej listy Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy do PE Piotr Liroy-Marzec. Zapewnił, że w PE będzie „w każdej minucie” reprezentował polskie sprawy.

W sobotę w stolicy Wielkopolski odbyła się konwencja wyborcza Konfederacji z udziałem kandydatów do PE oraz przewodniczącego sejmowego koła Konfederacji Marka Jakubiaka.

„Oddajcie głos na Konfederację, na Polskę, na jedyne w tej chwili propolskie ugrupowanie, które będzie was reprezentowało. Nie widzę żadnego innego w tej chwili na scenie politycznej, które jest tak mocno skupione na interesie Polski. A pamiętajcie o tym, że w PE mamy dużo pracy, jeżeli chodzi o odzyskanie suwerenności – choćby nawet w oczach ludzi z Europy” – mówił Piotr Liroy-Marzec.

Jak zapewnił, jeżeli dostanie się do PE, „każdego dnia, każdej minuty” będzie reprezentował Polskę i Polaków.

„Idę tam tylko i wyłącznie po to, żeby reprezentować interes Polski. Za każdym razem, kiedy będzie to możliwe, będę zawiązywać sojusze, bo z tego chyba też jestem znany w polskim parlamencie – dla mnie dialog jest najważniejszy. Ktoś powie: ale tam, w PE, prawie nic nie możecie zrobić – w Sejmie też mówili, że nic nie możemy” – zapewniał.

Sukcesy Piotra Liroya-Marca w Sejmie prezentował w trakcie konwencji Marek Jakubiak.

„Konfederacja daje wam to, co ma najlepsze – daje wam Piotra Liroya-Marca” – zapewniał.

„To jest największe odkrycie ósmej kadencji Sejmu RP. Jeden z najbardziej pracowitych posłów, człowiek, który woli się dogadać, niż się awanturować. Który nie zna pojęcia knucia, jest szczerym, oddanym Polakiem, który całym swoim życiem starał się walczyć o polską normalność. To jest też jeden z moich największych przyjaciół w Sejmie” – mówił o liderze listy.

Marek Jakubiak podkreślił, że Konfederacja liczy na mandat w Wielkopolsce.

„Dzisiaj wiemy, że przekraczamy próg wyborczy – także tutaj; jesteśmy wdzięczni mieszkańcom Wielkopolski, że chcą nam dać mandat. Myślę, że Piotr Liroy-Marzec nie zawiedzie wyborców w tej kwestii i będziecie z niego dumni” – powiedział Marek Jakubiak.

PAP/RIRM

drukuj