fot. Adam Gąsiorowski

Ostatnie w tym roku szkolnym wyjazdowe warsztaty „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”

Dziennikarze Radia Maryja, Telewizji Trwam oraz Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej gościli w środę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie. To tu odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym wyjazdowe warsztaty „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”.

Poznawanie tajników pracy z dźwiękiem, obrazem, światłem oraz słowem – tak w dużym skrócie wyglądają warsztaty edukacyjne organizowane przez WSKSiM w Toruniu.

W środę ekipa warsztatów gościła w Szydłowie.

– Bardzo się cieszę, że szkoła w Szydłowie może gościć wielu uczniów także z okolicznych szkół, ale przede wszystkim dziennikarzy z Torunia – podkreślała Wiesław Olejnik, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie.

Dziennikarzy, którzy dzielą się z młodzieżą swoją wiedzą i umiejętnościami.

– To jest coś fajnego, że możemy nauczyć się czegoś, czego tak naprawdę w normalnej szkole byśmy się nie nauczyli – wskazywała Julia, uczestniczka warsztatów.

Podczas takich warsztatów każdy może sprawdzić się w roli prezentera, dowiedzieć się, jak działa kamera telewizyjna, green screen czy wóz transmisyjny. To przeżycie, które ma pomóc młodym odbiorcom mediów zrozumieć zasady ich działania, a także nauczyć rozpoznawać medialne manipulacje.

– Jest to doskonała okazja dla nich, aby poznali od kuchni pracę tych ludzi, których nie widać na co dzień w telewizji. Niektórzy mieli niepowtarzalną okazję, aby stanąć z tyłu kamery i zobaczyć, jak wygląda ta praca – akcentował Dariusz Magacz, wicestarosta powiatu piotrkowskiego.

TV Trwam News/RIRM

drukuj