Ostatnie dni na złożenie wniosków w programie „500 plus” i skorzystanie z wyrównania

Pozostało jeszcze tylko kilka dni na złożenie wniosków w programie Rodzina 500 plus, aby móc skorzystać z ciągłości wypłaty świadczeń.

Osoby, które złożą wniosek później niż w październiku nie będą mogły liczyć na wypłatę wsparcia z wyrównaniem za wcześniejsze miesiące. Świadczenie będzie wówczas liczone od miesiąca złożenia wniosku.

Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, poinformowała, że do tej pory zostało złożonych 2,5 miliona wniosków, w tym 26 proc. drogą elektroniczną. W samym sierpniu złożono aż 2 mln 100 tysięcy.

– Liczba złożonych wniosków, o których mówię – 2,5 mln złożonych wniosków nie jest równoznaczna z liczbą wydanych decyzji, bo mogą być też decyzje odmowne. Tak czy owak w tej chwili wydanych decyzji na rodzinę było 2 mln 620 tysięcy. Zobaczymy, ile osób skorzysta w nowym okresie zasiłkowym – powiedziała Elżbieta Rafalska.

Wniosek o świadczenie „500 plus” należy składać każdego roku. Prawo do wsparcia z programu ustalane jest na rok – od 1 października danego roku do 30 września kolejnego roku. Od 1 sierpnia można składać wnioski o „500 plus” na nowy okres zasiłkowy.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl