fot. https://twitter.com/prezydentpl

Ostatnie dni na złożenie wniosku o „800 plus”, aby zachować ciągłość wypłat na następny okres rozliczeniowy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina o terminach dotyczących „800 plus”. Rodzice, którzy chcą zachować ciągłość wypłat, muszą złożyć wniosek o świadczenie do końca kwietnia.

Nowy okres rozliczeniowy w programie „Rodzina 800” plus rozpocznie się 1 czerwca i potrwa do 31 maja przyszłego roku. Wnioski na ten okres można składać od 1 lutego. By zachować ciągłość wypłaty świadczeń, należy to zrobić do końca kwietnia.

ZUS zachęca rodziców, aby nie czekali z tym na ostatnią chwilę – mówiła Iwona Kowalska-Matis, rzecznik ZUS na Dolnym Śląsku.

Obecny okres rozliczeniowy kończy się w maju, więc jeżeli rodzice wyślą do nas wniosek do końca kwietnia, wtedy bez żadnej przerwy zobaczą także w czerwcu pieniądze na koncie – wskazała Iwona Kowalska-Matis.

Jeśli wniosek o „800 plus” wpłynie w maju, to przelew z ZUS trafi na konto rodzica lub opiekuna do 31 lipca z wyrównaniem za czerwiec. Z kolei jeśli wniosek zostanie złożony w czerwcu, to wypłaty będzie można się spodziewać najpóźniej do końca sierpnia z wyrównaniem od czerwca.

Iwona Kowalska-Matis przypomniała, że o świadczenie „800 plus” można wnioskować tylko drogą elektroniczną.

– Wnioski składamy tylko i wyłącznie elektronicznie. Rodzice najczęściej korzystają z aplikacji mZUS na smartfonie lub bankowości internetowej – oznajmiła Iwona Kowalska-Matis.

Świadczenie „800 plus” przysługuje na każde dziecko – niezależnie od osiąganych dochodów – do ukończenia przez nie 18. roku życia. Pieniądze są przekazywane jedynie w formie bezgotówkowej na rachunek bankowy.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl