fot. Paweł Skraba

Ostatni tegoroczny Otylia Swim Tour. 130 młodych adeptów pływania w Toruniu

To będzie piękna sobota dla ponad 130 młodych adeptów pływania. 17 listopada w Toruniu odbędzie się kolejna edycja akcji „Otylia Swim Tour”, w trakcie której mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak wraz ze swoim sztabem prowadzi kompleksowe zajęcia dla początkujących pływaków.


Zajęciami w Toruniu kończymy tegoroczny cykl Otylia Swim Tour. Jestem bardzo zadowolona z tego, co zrobiliśmy do tej pory, ale czekam jeszcze na Toruń. Już dzisiaj mogę jednak powiedzieć, że w ramach projektu przeszkolimy w 2018 roku ponad tysiąc dzieciaków, co jest wynikiem doskonałym – mówi Otylia Jędrzejczak.

Zajęcia z dziećmi prowadzić będzie dwunastu trenerów pływania i przygotowania fizycznego oraz fizjoterapeutów współpracujących z Fundacją Otylii Jędrzejczak. Olbrzymim atutem Otylia Swim Tour są również zajęcia dla rodziców, z którymi spotkają się psycholog sportowy i dietetyk. Każdorazowo sale w trakcie wykładów specjalistów pękają w szwach.

Dzieci mogą nauczyć się wszystkiego, od podstaw, czyli leżenia na wodzie, do późniejszego doskonalenia umiejętności pływania. Na lądzie od trenerów przygotowania motorycznego i fizjoterapeutów dowiedzą się, jak wygląda prawidłowa postawa, ale przede wszystkim muszą się dobrze bawić, bo najważniejsza jest właśnie zabawa – dodaje mistrzyni olimpijska z Aten.

Zajęcia, zarówno w wodzie na pływalni, jak i w sali gimnastycznej, odbędą się na obiektach Uniwersyteckiego Centrum Sportowego w Toruniu przy ul. Świętego Józefa 17. Dzień w trakcie Otylia Swim Tour zawsze jest bardzo intensywny, a zajęcia dla rodziców trwają równolegle z aktywnością fizyczną dzieci. Uczestnicy jak zwykle mogą liczyć na bogate pakiety ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak oraz jej partnerów, m.in. firmy BelVita, Marwitt i Henryk Kania.

Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a impreza w Toruniu współfinansowana jest ze środków Miasta Toruń.

Biuro Prasowe Fundacji Otylii Jędrzejczak/Sport.RIRM

drukuj