fot./twitter.com/KancelariaSejmu

Ostatni dzień posiedzenia Sejmu

Dziś ostatni dzień posiedzenia Sejmu. Posłowie wysłuchają informacji w sprawie zaangażowania instytucji państwa w proces wyborczy, będą też pytania o zakup respiratorów przez Ministerstwo Zdrowia i głosowanie w sprawie ustawy o udzielaniu pomocy publicznej na rzecz ratowania lub restrukturyzacji przedsiębiorstw.

Nawet do końca 2021 roku przedsiębiorcy mogliby uzyskać pomoc, jeśli znaleźli się w złej sytuacji ze względu na pandemię koronawirusa, a ich firma wymaga ratowania lub restrukturyzacji. Pieniądze miałyby pochodzić z funduszu COVID-19, o co wnioskuje Senat.

Sejm wysłucha informacji na temat rzekomego zaangażowania instytucji państwa w wybory prezydenckie. Chodzi o kwestie organizacyjne, które spoczywały na Ministerstwie Spraw Zagranicznych, alert rządowego centrum bezpieczeństwa i działania mediów publicznych, o co wnioskowała Koalicja Obywatelska. To właśnie przedstawiciele opozycji będą pytać także o zakup ponad 1200 respiratorów.

Posłowie mają również pracować nad poprawkami Senatu do nowelizacji Ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty. Początkowa forma proponowanych przepisów zniosła obowiązek wskazania innego lekarza, jeśli ten, do którego udał się pacjent, powołał się na klauzulę sumienia. Utrzymania obowiązku wskazania innego lekarza chce natomiast Senat.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl