fot. flickr.com

Ośrodek Doradztwa Rolniczego pomoże rolnikom w wypełnianiu wniosków  o dopłaty bezpośrednie

Rolnicy otrzymają wsparcie w wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie. Jak poinformował resort rolnictwa, bezpłatnej pomocy udzielą eksperci z Ośrodków Doradztwa Rolniczego. Prowadzą oni też szkolenia w zakresie korzystania z ekoschematów

Nabór wniosków o dopłaty bezpośrednie w ramach Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 trwa do 15 maja bieżącego roku. W nowej kampanii gospodarze po raz pierwszy mogą ubiegać się o ekoschematy. Są to m.in. nasadzenia roślin miododajnych oraz biologiczna ochrona upraw.

Dodatkowe płatności nie są jednak przyznawane automatycznie. Każdy rolnik samodzielnie decyduje, z których ekoschematów skorzysta.

W związku z tym część rolników może mieć problemy z wypełnieniem dokumentów – wskazał wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, Ryszard Bartosik.

– Ekoschematy wchodzą po raz pierwszy. Chcieliśmy pomóc rolnikom, tak więc doradcy są do ich dyspozycji. W tym roku jest to usługa bezpłatna. Oprócz szkoleń, będziemy bezpłatnie pomagać wypełniać wnioski dotyczące dopłat bezpośrednich, w tym nowego elementu dotyczącego ekoschematów dostosowanych do poszczególnych gospodarstw – mówił wiceminister Ryszard Bartosik.

W ramach Planu Strategicznego 2023-2027, poza dopłatami bezpośrednimi, wkrótce ruszy wsparcie dla pszczelarzy. Wnioski będzie można składać od 3 kwietnia tego roku. Z kolei nabory na inne interwencje rozpoczną się w drugiej połowie roku.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl