fot. PAP/Paweł Supernak

Organizatorzy Marszu Niepodległości: Marsz okazał się wielkim sukcesem

Marsz Niepodległości okazał się wielkim sukcesem – podkreślają jego organizatorzy. Patriotyczna manifestacja zgromadziła w Warszawie ćwierć miliona osób.

To był wyjątkowy marsz pod każdym względem – podkreślają jego główni organizatorzy – członkowie stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

– Był to wielki sukces, bardzo się z tego cieszymy. Jesteśmy zadowoleni, że wysiłek organizacyjny, który trwał od zeszłego listopada, się powiódł – mówił Damian Kita, rzecznik stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Ulicami Warszawy przeszło ćwierć miliona ludzi. Tysiące patriotów, tysiące biało-czerwonych flag.

– To jest marsz, który będzie zapewne historyczny. Nie tylko ze względu na 100. rocznicę odzyskania niepodległości, ale również ze względu na to, że tak wielu Polaków potrafiło zjechać się do Polski z różnych części świata. Kolejną sprawą, którą należy podkreślić jest wspaniała współpraca naszych służb porządkowych z służbami państwowymi. Marsz przebiegł spokojnie, jesteśmy z niego bardzo zadowoleni – dodał prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

Marszowi towarzyszyły dwa hasła: „Dla Ciebie Polsko” i „Bóg, honor, Ojczyzna”. Marsz Niepodległości zachował swoją tożsamość, pozostaje inicjatywą oddolną, ale w tym roku odbył się ze wsparciem państwa. Środowiska narodowe dziękowały rządowi za to, że nie przeszkadzał w marszu.

– Za to, że nie przeszkadzał manifestować setkom tysięcy Polaków, a wiemy, że poprzednie ekipy rządowe potrafiły przeszkadzać – wskazywał Robert Winnicki, poseł niezrzeszony, prezes Ruchu Narodowego.

TV Trwam News/RIRM

drukuj