Opolskie: dwie ofiary czadu pod Olesnem

Dwie osoby zostały zatrute tlenkiem węgla w Wojciechowie pod Olesnem. Jak poinformował oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, jedna z poszkodowanych zmarła.

Zgłoszenie o możliwym zaczadzeniu strażacy otrzymali w czwartek po południu. Ratowników do domu rodziców wezwał syn mieszkającego tam małżeństwa. Po przybyciu na miejsce znaleziono dwie osoby. Lekarz stwierdził zgon kobiety. Jej męża udało się uratować dzięki natychmiastowej resuscytacji. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Strażacy apelują o regularne kontrole pieców, systemów kominowych i wentylacyjnych. Od kilku lat prowadzona jest akcja propagująca zakup elektronicznych alarmów z czujką czadu i dymu. Inwestycja kilkudziesięciu złotych może uratować życie – przypominają strażacy.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl