pixabay.com

Ogłoszono konkurs na najlepsze prace dyplomowe o historii polskiej myśli narodowej i katolickiej

Przedstawiciele resortu edukacji oraz Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej ogłosili drugą edycję konkursu na najciekawsze prace magisterskie i doktorskie związane z historią ruchu narodowego i katolicyzmu społecznego w Polsce.

Konkurs skierowany jest do absolwentów takich kierunków jak historia, historia sztuki, politologia, teologia, filozofia czy socjologia.

Mogą w nim wziąć udział osoby, których prace dyplomowe zostały obronione w okresie od 15 października ubiegłego roku do 15 listopada tego roku.

Jak wskazał wiceminister edukacji Włodzimierz Bernacki, konkurs Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej jest realizowany dzięki wsparciu MEiN.

– Projekt złożony przez Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej uzyskał wsparcie w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki. Pragnę wyjaśnić, że Ministerstwo Edukacji i Nauki przykłada wielką wagę do tego, aby w ramach tych prac naukowych, w trakcie przygotowywania prac magisterskich, jak również prac doktorskich, tematyka dotycząca kwestii związanych z myślą społeczną Kościoła, ale również szeroko rozumianą myślą narodową, odnalazła swoje odzwierciedlenie nie tylko w tytułach prac magisterskich i doktorskich, ale przede wszystkim w doktoratach – zwrócił uwagę Włodzimierz Bernacki.

Dla laureatów konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody finansowe, które mają umożliwić prowadzenie dalszych studiów badawczych.

Regulamin konkursu można znaleźć na stronach internetowych resortu edukacji oraz Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej.

Prace można nadsyłać do 8 grudnia. Wyniki konkursu mają być ogłoszone 21 grudnia.

 

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl