Odpust w Dukli

W sobotę 13 lipca rozpoczną się uroczystości odpustowe ku czci św. Jana z Dukli. O godzinie 11:00 rozpocznie się Msza św. na Puszczy, a po niej procesja. 22 lipca do Dukli udaje się pielgrzymka Rodziny Radia Maryja.

– W sobotę na uroczystości przybędzie ks. bp Stanisław Jamrozek z Przemyśla, natomiast w niedzielę ks. abp Stanisław Nowak z Częstochowy i ks. abp Edward Nowak z Rzymu. Uroczystości ku czci św. Jana z Dukli na Puszczy rozpoczną się Mszą św. o godzinie 11:00, potem nabożeństwo do św. Jana z Dukli i procesja z jego relikwiami do klasztoru – powiedział o. Micheasz Okoński, kustosz sanktuarium św. Jana z Dukli.

Jak dodał o. Micheasz Okoński są trzy miejsca szczególnie związane ze świętym i tam będą się odbywały obchody.

 – Są trzy miejsca związane ze św. Janem: klasztor, gdzie są relikwie św. Jana z Dukli; Złota Studzienka, gdzie św. Jan z Dukli przebywał i pustelnia, gdzie jeszcze przed wstąpieniem do zakon przebywał św. Jan z Dukli – powiedział o. Micheasz.

W niedzielę Suma odpustowa sprawowana będzie o godzinie 11:00. Będzie jej  przewodniczył ks. abp Stanisław Nowak. O godz. 16:00 w ogrodzie klasztornym zaplanowany został festyn parafialny.

Dalsza część odpustu odbędzie się w następną niedzielę i poniedziałek. 21 lipca Msza św. przy Złotej studzience sprawowana będzie o godzinie 15:30, będzie jej przewodniczył ks. bp. Adam Szal, po niej pobłogosławi wszystkie dzieci.

Natomiast w poniedziałek (22 lipca), ostatniego dzień odpustu do kościoła klasztornego przybędzie Pielgrzymka Rodzin Radia Maryja. O godzinie 18:00 sprawowana będzie Msza św., po niej odmówiony będzie Różaniec, a następnie rozpoczną się Rozmowy Niedokończone. Całość będzie transmitowana przez Telewizję Trwam i Radio Maryja.

Więcej informacji o odpuście na stronie sanktuarium: www.dukla.bernardyni.pl

Życiorys św. Jana z Dukli [czytaj]

RIRM 

drukuj