fot. PAP/Andrzej Lange

Odbędzie się dziś Rada Bezpieczeństwa Narodowego

Na godz. 13.00 prezydent Andrzej Duda zwołał Radę Bezpieczeństwa Narodowego. Chce rozmawiać dziś z politykami rządu i opozycji o Ukrainie oraz o ryzyku rosyjskiej inwazji.

Na początku tygodnia prezydent Andrzej Duda brał udział w konsultacjach z udziałem przywódcy USA Joe Bidena. W spotkaniu, które miało charakter wideokonferencji, uczestniczyli też m.in. prezydent Francji, kanclerz Niemiec oraz premier Wielkiej Brytanii. O bezpieczeństwie Ukrainy rozmawiali wczoraj przedstawiciele polskiego prezydenta z doradcami ds. bezpieczeństwa i spraw zagranicznych przywódców państw bałtyckich: Łotwy, Estonii i Litwy.

„Kraje bałtyckie oraz Polska są i pozostaną jednymi z najbliższych zwolenników suwerenności i wolności Ukrainy” – to treść komunikatu, jaki po rozmowach pojawił się na stronie urzędu prezydenta Litwy.

Dziś relacje z dyskusji, jakie toczyły się w ostatnich dniach wokół Ukrainy, prezydent przekaże w trakcie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

„Prezydent Andrzej Duda zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego na piątek na godz. 13.00. Zaproszenia trafiły do wszystkich uczestników” – informuje na Twitterze szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Paweł Soloch.

W skład Rady Bezpieczeństwa Narodowego wschodzą; marszałek Sejmu, marszałek Senatu, premier, ministrowie obrony, spraw wewnętrznych oraz spraw zagranicznych, koordynator służb specjalnych, szef Kancelarii Prezydenta RP, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, a także szefowie partii posiadający klub parlamentarny, poselski bądź przewodniczący tych klubów. Prezydent wybrał drugą opcję, na co wskazuje wypowiedź przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, Donalda Tuska.

– Nie otrzymałem zaproszenia na Radę Bezpieczeństwa Narodowego. (…) Prezydent zwołał formułę, która wyklucza moją obecność. Nie wiem dlaczego, ale tak jest – mówi Donald Tusk.

Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego będzie miało charakter niejawny.

– Będę chciał podzielić się wiedzą i obrazem sytuacji, który powstaje w wyniku wszystkich spotkań i rozmów, jakie w ostatnim czasie prowadzę. Będę chciał podzielić się z najważniejszymi uczestnikami polskiej sceny politycznej – oznajmia prezydent Andrzej Duda.

Celem polskiej polityki powinno być danie do zrozumienia Rosji, że nie opłaca się jej atak na Ukrainę, bo wywoła to dotkliwe sankcje. Taki sygnał płynie z Pałacu Prezydenckiego przed dzisiejszymi rozmowami.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl