pixabay.com

Od zachodu nadchodzi pogorszenie pogody

Nad Polską będzie przemieszczał się dziś od zachodu front atmosferyczny ze strefą opadów – powiedział Michał Ogrodnik, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB.

Według prognozy pogody przekazanej przez Michała Ogrodnika z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w sobotę za sprawą frontu atmosferycznego, który pojawi się na zachodzie, z opadami deszczu należy liczyć się w całej Polsce, choć w różnych porach dnia.

„W pierwszej części dnia na zachodzie Polski będzie jeszcze pogodnie. Stopniowo zachmurzenie będzie wzrastać do dużego i pojawi się strefa opadów deszczu” – zaznaczył synoptyk.

Na wschodniej połowie kraju deszcz będzie padał w pierwszej połowie dnia –  dodał. Najdłużej w Bieszczadach, gdzie suma opadów może osiągnąć 15 mm deszczu. Jeżeli chodzi o zachmurzenie, to najmniejsze – na ogół umiarkowane i okresami duże – pojawi się w pasie od Warmii i Mazur przez Mazowsze, Ziemię Łódzką po Małopolskę.

„Temperatura maksymalna wyniesie od 11-12 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i w obszarach podgórskich, 14-15 w centrum, do 16-17 stopni na zachodzie. Wiatr będzie słaby, w ciągu dnia wzrastający do umiarkowanego. Pod koniec dnia na zachodzie stanie się porywisty, wiejący z południowego zachodu” – powiedział Michał Ogrodnik.

W nocy z soboty na niedzielę front atmosferyczny będzie kontynuował swoją wędrówkę w kierunku centrum kraju. Wraz z nim przesuwać się będzie strefa opadów deszczu. W całym kraju zachmurzenie będzie duże. Większe przejaśnienia możliwe są tylko na zachodzie kraju.

Temperatura minimalna wyniesie 7 stopni na wschodzie, około 10-11 w centrum i na zachodzie kraju. Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty, osiągający nad morzem do 50 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl