fot. twitter.com

Od 4 marca Polacy mogą składać wnioski o wydanie dowodów osobistych z warstwą elektroniczną

Od czwartego marca będzie można składać wnioski o dowód osobisty z elektroniczną warstwą. Wdrożenie nowego systemu może się wiązać w najbliższym czasie z chwilowymi niedogodnościami podczas odbioru starych dowodów.

Już wkrótce do obrotu wejdą cyfrowe dowody osobiste.

– Jesteśmy w trakcie ostatnich przygotowań. Jesteśmy po testach, które przeprowadziliśmy w kilkudziesięciu urzędach wojewódzkich – podkreśla Marek Zagórski, minister cyfryzacji.

Przeszkolono już prawie pięć tysięcy urzędników. W tej chwili trwają ostatnie prace nad e-dowodem. Jak poinformował minister cyfryzacji, podczas wdrażania nowego systemu mogą wystąpić przejściowe niedogodności.

– Najważniejszym problemem, który przewidujemy, jest związany z wnioskami składanymi o wydanie dowodu jeszcze w starej wersji. Chcemy bowiem, żeby ten proces został w całości obsłużony. To znaczy, żeby jak największa liczba obywateli, którzy chcą złożyć wniosek, mają taką potrzebę, złożyć wniosek o dowód w starej wersji, mogło to zrobić bez przeszkód – wskazuje szef resortu cyfryzacji.

Dlatego warto to zrobić wcześniej, najlepiej do końca tego miesiąca. Przyjmowanie wniosków o nowe dowody osobiste rozpocznie się czwartego marca.

TV Trwam News/RIRM

drukuj