Obserwatorium: bojownicy ISIS opuścili enklawę w pobliżu Damaszku

Grupa bojowników tzw. Państwa Islamskiego w niedzielę opuściła ostatnią rebeliancką enklawę w pobliżu syryjskiego Damaszku – powiadomiło Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Bojownicy kontrolowali obóz dla uchodźców palestyńskich Jarmuk.

Obserwatorium podało, że po północy do enklawy wjechały autokary, które zabrały bojowników i członków ich rodzin. Źródło w syryjskiej armii, cytowane przez media państwowe, zaprzeczyło w sobotę, jakoby doszło do porozumienia w sprawie ewakuacji bojowników.

Syryjska armia prowadzi w tych okolicach ofensywę od 19 kwietnia, chcąc przejąć tereny w pobliżu obozu, co dałoby reżimowi pełną kontrolę nad stolicą i umocniło pozycję sił rządowych.

Jarmuk, dawniej największy syryjski obóz dla Palestyńczyków, był przez kilka ostatnich lat pod kontrolą tzw. Państwa Islamskiego; choć uciekła stamtąd większość mieszkańców, na miejscu nadal pozostaje kilka tysięcy uchodźców.

W zeszłym miesiącu siły rządowe zajęły Wschodnią Ghutę – największą enklawę rebeliantów położoną w pobliżu Damaszku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl