PAP/Darek Delmanowicz

O. Semeniuk: Przekażemy 180 mln zł dla przedsiębiorców, którzy nie sprzedadzą zniczy i kwiatów

Przekażemy 180 mln zł dla wszystkich przedsiębiorców, którzy nie sprzedadzą zniczy i kwiatów – poinformowała wiceszefowa Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii Olga Semeniuk. Jak dodała, to tylko początek wsparcia dla przedsiębiorców, którzy odnotują spadki sprzedaży przez zamknięcie cmentarzy.

Podczas konferencji prasowej w resorcie rolnictwa, Semeniuk poinformowała, że jej resort w maju prowadził spotkania branżowe dotyczące obchodów Święta Zmarłych.

„Wiedzieliśmy, że będziemy musieli się dostosować elastycznie, nie możemy niczego planować” – powiedziała.

Przypomniała też, że w związku ze stanem pandemii, rząd postanowił zamknąć cmentarze w dniach 31 października – 2 listopada.

„Chciałabym przede wszystkim powiedzieć wszystkim przedsiębiorcom, że nie pozostaną sami i państwo polskie wykaże się wsparciem finansowym” – zadeklarowała.

„Na ten moment możemy przedstawić taką pomoc dla wszystkich tych przedsiębiorców, którzy odnotują spadki w związku z zamknięciem cmentarzy, w wysokości 180 mln zł – to jest początek tego wsparcia dla tych wszystkich przedsiębiorców, którzy nie sprzedadzą zniczy, nie sprzedadzą kwiaty” – mówiła Semeniuk.

Wiceszefowa Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii podziękowała samorządom, które włączyły się w akcję pomocy i solidarności społeczności.

PAP

drukuj