Przebudowany most w ciągu drogi Radomyśl – Skowierzyn/Ministerstwo Infrastruktury /

Nowy łącznik między gminami Radomyśl nad Sanem i Zaleszany

Most na Sanie jest już gotowy. Wyremontowana przeprawa łączy podkarpackie gminy Radomyśl i Zaleszany. W związku z zakończeniem inwestycji dziś odbył się briefing prasowy z udziałem m.in. Rafała Webera, wiceministra infrastruktury. Polityk mówiąc o znaczeniu tej modernizacji wskazał, że jest to jedyny łącznik pomiędzy tymi gminami.

Most służy przede wszystkim mieszkańcom, którzy przemieszczają się do pracy i szkoły. Jak powiedział wiceminister Rafał Weber, inwestycja uzyskała rządowe wsparcie i składała się z dwóch elementów.

Pierwszy etap był związany z drogą w miejscowości Radomyśl nad Sanem. Jadąc tutaj widzieliśmy po drodze chodniki, ścieżki pieszo-rowerowe, przejścia dla pieszych – bezpieczne dotarcie do szkoły podstawowej. Drugi etap obejmował przebudowę mostu, poprawę parametrów technicznych i zapewnienie, aby w bezpieczny sposób można było przejechać nad rzeką San. (…) Droga powiatowa łączy dwie gminy: Radomyśl nad Sanem i Zaleszany. Jest to jedyny łącznik między gminami. Cieszę się bardzo, że jest to wykorzystywane przez mieszkańców – podkreślił wiceminister infrastruktury.

Całkowita wartość inwestycji to ponad 6 mln złotych. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniosło 4 mln zł, a pozostałe środki pochodziły z powiatu i gminy Radomyśl nad Sanem.

Wiceminister Rafał Weber przypomniał, że już niedługo wojewodowie ogłoszą kolejny nabór. Jak zaznaczył, Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg w trakcie siedmiu lat przeznaczył ponad 16 mld zł na inwestycje, które przyniosły poprawę blisko 24 tys. km dróg.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl