fot. pixabay.com

Nowoczesny sprzęt w walce z nowotworami

Specjalistyczny sprzęt do walki z nowotworami trafi do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. To na przykład urządzenia do kontrolowania oddychania, ciśnienia i pracy serca. Sprzęt ma służyć najmłodszym pacjentom.

Czek na zakup specjalistycznego sprzętu pomoże w leczeniu chorych na nowotwory małych pacjentów. Sfinansuje go TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych, który należy do Grupy PZU. Jak podkreślił prezes firmy ubezpieczeniowej Rafał Kiliński – pomoc najmłodszym pacjentom daje największą satysfakcję.

Nic tak nie cieszy jak uśmiech dziecka – jak mówił Janusz Korczak. My z tą większą przyjemnością pozwalamy sobie przekazać drobny dar. Ufamy, że trafi w najlepsze ręce i będzie dobrze wykorzystany dla dobra małych pacjentów – zaznacza prezes.

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku otrzyma specjalistyczne urządzenia do kontrolowania oddychania, ciśnienia i pracy serca. To m.in. kardiomonitory.

Będą służyć do 24-godzinnego monitorowania stanu zdrowia naszych pacjentów, przede wszystkim dzieci leczonych z powodu chorób nowotworowych – mówi prof. Ninela Irga-Jaworowska, kierownik Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii UCK.

Do gdańskiego szpitala trafi sprzęt za 285 tysięcy złotych. Będzie to m.in. system do neuromonitoringu śródoperacyjnego. Specjalistyczny sprzęt pozwoli z maksymalną precyzją, przeprowadzać operacje usunięcia nowotworów.

Przede wszystkim zabezpiecza przed powikłaniami, które mogą się zdarzyć,  a więc poprawia zarówno warunki i możliwości w czasie operacji, ale powoduje też, że jesteśmy w stanie uniknąć wielu powikłań, które mogą być konsekwencją na całe życie – zaznacza prof. Andrzej Gołębiewski, zastępca kierownika kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży UCK.

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku zapewnia również opiekę chorym onkologicznie dzieciom z Ukrainy. Z roku na rok rośnie liczba przyjmowanych pacjentów.

W tym i w 2021 roku pomimo COVID-19 nie zwolniliśmy tempa. Przyjęliśmy więcej pacjentów onkologicznych niż w roku 2020 i 2019. Liczba się zwiększa – mówi Jakub Kraszewski, dyrektor szpitala.

Gdańskie Uniwersyteckie Centrum Kliniczne to jeden z największych szpitali w Polsce. Rocznie przyjmuje prawie 130 tysięcy osób.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl