fot. PAP/EPA

Nowe państwo islamskie: Kalifat Nigerii

Islamscy terroryści utworzyli nowe państwo – kalifat Nigerii. To już drugie islamskie pseudo-państwo pierwszym jest Kalifat syryjsko – iracki.  Działania islamskich radykałów niosą cierpienie i śmierć tysiącom – chrześcijan.

Kalifat islamski to odpowiednik europejskiego cesarstwa, w którym rządy sprawuje kalif czyli cesarz. W Nigerii Terroryści z islamistycznej organizacji Boko Haram ogłosili powstanie kalifatu, po tym jak zdobyli położone w północno-wschodniej Nigerii miasto Gwoza. O utworzeniu kalifatu poinformował lider islamskiej sekty Boko Haram – Abubakar Shekau.

Terroryści z Boko Haram kontrolują cześć nigeryjskiego stanu Borno. Opanowali również fragment sąsiedniego stanu Yobe. Islamiści na terenie Nigerii dokonują ciągłych mordów na ludności – ciała zabitych wrzucają do dołów wykopanych w ziemi.

Brutalność terrorystów z państwa islamskiego była niedopuszczalna nawet dla byłego przywódcy Al-Kaidy –  Osamy Bin Ladena, który nakazywał swojej organizacji zerwać z nimi wszelkie kontakty. Członkowie islamskich sekt zasłaniają się nauczaniem Koranu, który wzywa ich do dżihadu, rozumianego przez nich jako zabijanie innowierców, głównie chrześcijan.

W tworzeniu kalifatów i wojnie sekt islamskich przeciwko krajom bliskiego wschodu i Afryki środkowej coraz częściej angażują się muzułmańscy obywatele państw zachodniej cywilizacji. Dotychczas potwierdzono obecność w szeregach islamskich terrorystów, obywateli państw Wielkiej Brytanii, Austrii, USA czy Australii.

Ogłoszony kalifat na terenach Syrii i Iraku niesie ludziom głód i śmierć. Europa już wielokrotnie broniła się przed islamską inwazją, pod Płatie, Lepanto czy Wiedniem. Wiele wskazuje na to, że i tym razem interwencja , która zatrzyma rozlewającą się falę morderstw jest nieunikniona.

TV Trwam News 

drukuj