fot. pixabay.com

Nikaragua: reżim prezydenta Daniela Ortegi zablokował emisję telewizji CNN

Reżim lewicowego prezydenta Nikaragui, Daniela Ortegi, zablokował emisję hiszpańskojęzycznego kanału telewizyjnego sieci CNN o nazwie CNN en Espanol.

Dotychczas władze Nikaragui nie podały oficjalnego powodu zablokowania telewizyjnej stacji z siedzibą w USA.

Jak poinformował koncern CNN, jego władze bezskutecznie próbowały otrzymać jakąś wiadomość w tej sprawie zarówno od rządu Nikaragui, jak też od firm dostarczających sygnał tej telewizji do tego kraju Ameryki Środkowej, ale dotychczas nie nadeszła żadna odpowiedź.

„Rząd Nikaragui zablokował sygnał naszej telewizji, zabierając jej mieszkańcom dostęp do wiadomości oraz informacji naszej sieci, której mogli zaufać przez ponad 25 lat” – podała w oświadczeniu CNN.

Z szacunków regionalnego latynoamerykańskiego stowarzyszenia Głosy Południa wynika, że Danel Ortega zamknął już w Nikaragui ponad 30 niezależnych mediów.

Wśród zamkniętych przez lewicowy reżim mediów jest 27 rozgłośni radiowych, trzy kanały telewizyjne, a także najstarszy opozycyjny dziennik w Nikaragui „La Prensa”. Znaczną część zamkniętych mediów stanowią katolickie środki masowego przekazu.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl