Nigeria: kolejny atak Boko Haram na Maiduguri

Bojownicy islamistycznej grupy terrorystycznej Boko Haram zaatakowali w nocy z soboty na niedzielę Maiduguri, jedno z największych miast na północnym wschodzie Nigerii. Według świadków i informatorów w siłach bezpieczeństwa, w walkach zginęło co najmniej osiem osób.

Według agencji AP, jest to już trzeci atak Boko Haram na Maiduguri w ciągu tygodnia. Ekstremiści podeszli w nocy do zamieszkanego przez ok. 2 mln osób miasta z czterech stron. Według mieszkańców, w niedzielę na południu Maiduguri toczyły się walki między ekstremistami a nigeryjskim żołnierzami.

Chcący zachować anonimowość przedstawiciel nigeryjskiego wojska powiedział, że bojownicy „są wszędzie”. Zablokowane są wszystkie drogi dojazdowe.

W całym mieście panuje strach. Ludzie boją się, co się stanie, jeśli Boko Haram pokona siły bezpieczeństwa – powiedział jeden ze świadków.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl