PAP/EPA

Niemieckie władze znoszą obostrzenia dla podróżnych z większości krajów

Od 1 lipca Niemcy zniosą ograniczenia dla podróżnych z większości krajów z wyjątkiem tych, gdzie występuje wysoki poziom infekcji koronawirusem lub duża liczba zakażeń jego nowymi wariantami – poinformował w piątek niemiecki minister spraw zagranicznych, Heiko Maas.

„Możemy znieść obowiązujące od roku ogólne ograniczenia pandemiczne dla podróżujących z krajów stref ryzyka, gdzie liczba nowych zakażeń nie przekracza 200 przypadków tygodniowo (na 100 tys. mieszkańców – PAP). Zmiana wejdzie w życie od 1 lipca dla przybywających z całego świata” – napisał w komunikacie szef dyplomacji.

Podkreślił, że środki te ułatwią na nowo poruszanie się i turystykę w sezonie letnim.

„W wielu miejscach liczba infekcji spada, a liczba osób zaszczepionych rośnie. Po wielu miesiącach zamknięcia możemy na nowo cieszyć się pewną normalnością, dotyczy ona też podróży” – dodał minister i ponowił apel o ostrożność i respektowanie zasad sanitarnych.

Obostrzenia pozostają w mocy dla podróżnych z krajów, gdzie jest wysoka liczba zakażeń oraz rozprzestrzeniają się nowe warianty koronawirusa. Na liście tej są m.in. Wielka Brytania i Indie.

Zniesienie obostrzeń nie zwalnia z obowiązku okazania negatywnego wyniku testu na obecność przeciwciał, zielonego certyfikatu (Unijne cyfrowe zaświadczenie COVID-19) czy innych obowiązujących ograniczeń w poruszaniu się po Niemczech.

PAP

drukuj