fot. pixabay.com

Niemcy: 70-metrowa trąba powietrzna zniszczyło ok. 50 domów w Kraju Saary

Wysoka na 70 metrów trąba powietrzna przeszła w czwartek przez kilka mniejszych miejscowości w Kraju Saary na zachodzie Niemiec, niszcząc ok. 50 domów. Najwięcej zniszczeń odnotowano w liczącej 3 tys. mieszkańców miejscowości Marpingen.

„Zaczęło się od burzy i ulewnego deszczu. Niedługo później utworzyło się tornado” – opisuje portal dziennika „Bild”.

„Drzewa łamały się, przewracając na domy, drogi, tory kolejowe. Zrywały się całe dachy domów, cegły latały w powietrzu, ludzie w panice uciekali na zewnątrz” – relacjonowali świadkowie.

Minister spraw wewnętrznych Kraju Saary, Reinhold Jost, przedstawił raport o uszkodzeniach. Poinformował, że wg wstępnych informacji nikt nie został ranny. Potwierdził, że uszkodzeniu uległo ponad 50 domów, a największe zniszczenia objęły rejon „kilku ulic”.

„Wielu osobom z poszkodowanego rejonu nie pozwolono jeszcze wrócić do domów, ponieważ nie ma pewności, czy budynki są nadal stabilne konstrukcyjnie po nawałnicy” – podkreśla „Bild”.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl