Niedziela ostatnim dniem zimowych ferii szkolnych

Niedziela będzie ostatnim dniem ferii zimowych. W poniedziałek do szkół wracają uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego, którzy dwutygodniową przerwę w nauce mieli jako ostatni w kraju.

Ferie w tych województwach zaczęły się 10 lutego.

Uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego mieli ferie od 13 do 28 stycznia, z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego – od 20 stycznia do 4 lutego, a z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego – od 27 stycznia do 11 lutego.

Następna przerwa w nauce – z okazji świąt wielkanocnych – potrwa od 29 marca do 3 kwietnia.

Terminy ferii i przerw w nauce podaje co roku MEN. Kieruje się przy tym zasadą, zgodnie z którą, jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe były w drugiej połowie stycznia, to w następnym roku termin ferii w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego, a w kolejnym na drugą połowę lutego.

Z reguły tej wyłączone są tylko województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie, gdzie ferie są zawsze na przełomie stycznia i lutego.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl