„Niebezpieczeństwo laicyzmu polskiego społeczeństwa” – debata online

Już 25 stycznia 2021 r. o godz. 19.00 Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Chrystiana” zaprasza na debatę online. Tematem spotkania będzie „Niebezpieczeństwo laicyzmu polskiego społeczeństwa”. W debacie wezmą udział: ks. prof. Bogusław Drożdż, prof. Grzegorz Kucharczyk oraz prof. Mieczysław Ryba.

„Niebezpieczeństwo laicyzmu polskiego społeczeństwa” to temat debaty online, która odbędzie się 25 stycznia w mediach społecznościowych: Facebook (https://www.facebook.com/events/883792265769622) i YouTube (profil Civitas Christiana)

– Współczesne społeczeństwa, aspirujące do nazywania się bardziej demokratycznymi, znacząco przesiąknięte ideą wolności, jak również tendencją do wyrównywania jakichkolwiek nierówności społecznych, doświadczają gwałtownych zmian, które znajdują odzwierciedlenie w kulturowych stylach życia. Jeśli kiedyś społeczeństwo ludzkie kierowało się tzw. losem, to obecnie mówi się, że styl życia człowieka uzależniony jest od jego własnych „wyborów”. Czy jest prawdą, że nastąpiło przejście od „społeczeństwa losu” – „społeczeństwa zamkniętego” do „społeczeństwa wyboru” – „społeczeństwa otwartego”? – wskazują organizatorzy debaty.

Spotkanie poprowadzi Marcin Sułek, dyrektor Oddziału Okręgowego Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Lublinie.

radiomaryja.pl/civitaschristiana.pl

drukuj