[NASZ TEMAT] M. Kociołek: W tym roku wpisujemy się VI Rajdem Motocyklowym „Wojna Obronna Wrzesień 1939 – Pamiętamy” w obchody 80-lecia niemieckiej i sowieckiej napaści na Polskę

W tym roku wpisujemy się naszym rajdem w obchody 80-lecia niemieckiej i sowieckiej napaści na Polskę. Chcemy upamiętnić tę rocznicę koncertem Norberta Smoły Smolińskiego, lidera zespołu Contra Mundum – mówił Maciej Kociołek, jeden z inicjatorów VI Rajdu Motocyklowego „Wojna Obronna Wrzesień 1939 – Pamiętamy”, w czwartkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

W dniach 13,14 i 15 września odbędzie się w Bychlewie k. Pabianic VI Rajd Motocyklowy „Wojna Obronna Wrzesień 1939 – Pamiętamy”. Jest to kontynuacja cyklu rajdów „Wielka Wojna – Pamiętamy”, którego piąta edycja odbyła się w zeszłym roku i zakończyła cykl poświęcony upamiętnieniu I wojny światowej.

– W tym roku dojedziemy do Wielunia, gdzie atakiem na śpiące miasto Niemcy rozpoczęli II wojnę światową. Będziemy również pod Mokrą,  gdzie Wołyńska Brygada Kawalerii przez cały dzień zatrzymywała marsz kilkakrotnie silniejszej niemieckiej dywizji pancernej. Rajd podsumujemy w sobotę wieczorem, wtedy gościmy przybyłych motocyklistów posiłkiem, nastąpi wykład historyka na temat odwiedzanych miejsc i działań wojennych – poinformował Maciej Kociołek.

Rozmówca Radia Maryja zapowiedział, że z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, w ramach rajdu, odbędzie się koncert upamiętniający tamte wydarzenia.

– W tym roku wpisujemy się naszym rajdem w obchody 80-lecia niemieckiej i sowieckiej napaści na Polskę. Chcemy upamiętnić tę rocznicę koncertem Norberta Smoły Smolińskiego, lidera zespołu Contra Mundum. Zakończymy całe wydarzenie w niedzielę przejazdem do Katedry Łódzkiej i Mszą świętą o godzinie 11.00 – mówił jeden z inicjatorów rajdu.

Bychlew został zgłoszony do inicjatywy „Polska pod krzyżem” jako miejsce modlitwy w łączności z  Kruszynem.

– Tę modlitwę będziemy realizować przez poranną Eucharystię 14 września o godzinie 9.00 przed wyruszeniem rajdu na trasę Miejsc Pamięci i również Apelem Jasnogórskim z różańcem o 21.00 tego samego dnia na zakończenie i wyciszenie po tych wszystkich emocjach – powiedział rozmówca Radia Maryja.

Maciej Kociołek na antenie Radia Maryja zapraszał do udziału w VI Rajdzie Motocyklowym „Wojna Obronna Wrzesień 1939 – Pamiętamy”.

– Zapraszamy oczywiście motocyklistów, ale nie tylko. Pragnę zaprosić na tę sobotnią część, gdzie podsumowujemy rajd już od godziny 18.00, okolicznych mieszkańców czy to ze wsi Bychlew, czy gminy Pabianice, nawet z Łodzi – zachęcał.

Całość rozmowy z Maciejem Kociołkiem w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj