fot. twitter.com/WhiteHouse

NASA: operacja związana z misją kapsuły Dragon to „początek nowej ery załogowych lotów kosmicznych”

NASA ocenia, że operacja związana z misją kapsuły Dragon to „początek nowej ery załogowych lotów kosmicznych”. Podobne tezy stawiane są w amerykańskich mediach.

Załogowa kapsuła pomyślnie wodowała w niedzielę w Zatoce Meksykańskiej u wybrzeży Florydy. Astronauci, którzy znajdowali się na pokładzie kapsuły, przez 2 miesiące przebywali w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Była to pierwsza taka misja na stację kosmiczną z terytorium USA od prawie 10 lat.

W ocenie Jerzego Rafalskiego z toruńskiego planetarium, misja Dragon jest wydarzeniem przełomowym, jeżeli chodzi o eksplorację kosmosu.

– Dzięki temu kosmos stał się bliższy. Jeżeli jednemu człowiekowi to się udało nie korzystając z dużych pieniędzy, to być może będą i inni, a już pojawiają się inwestorzy, którzy chcą latać w kosmos i ruszyć ten cały system eksploracji kosmicznej. Jeżeli mamy lecieć gdzieś dalej i rozpocząć tę nową erę, to musimy zrobić to inaczej. Za pomocą innych pieniędzy, dużo taniej, dużo łatwiej z korzyścią dla całej ludzkości, ale tak, by nie biło to po kieszeni wszystkich podatników i chyba dlatego ta misja jest taka ważna – podkreśla Jerzy Rafalski.

Dragon, którą wyniosła pod koniec maja na orbitę rakieta Falcon 9, wykonała na zlecenie NASA firma SpaceX. Po raz pierwszy w kosmos dowiózł astronautów statek wyprodukowany przez prywatną firmę.

https://twitter.com/WhiteHouse/status/1290025482629644288

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl