fot. https://pixabay.com/pl/photos/dziecko-mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-dzieci%C4%99ce-r%C4%99ce-2322404/

Narodowy Dzień Świętości Ludzkiego Życia w Stanach Zjednoczonych

W Stanach Zjednoczonych przypada dziś Narodowy Dzień Świętości Ludzkiego Życia. Jego ustanowienie było jedną z ostatnich decyzji prezydenta Donalda Trumpa.

Donald Trump jako prezydent stał na straży ludzkiego życia.

– Opowiadał się za życiem, wstrzymał finansowanie klinik aborcyjnych z publicznych pieniędzy. To jest jeden z powodów, dlaczego druga strona go tak nienawidzi – podkreśla obrońca życia, Szymon Styrczula.

Atakowani są też ci, którzy popierają Trumpa. Przewodnicząca Izby Reprezentantów, Nancy Pelosi, zaatakowała katolików, oskarżając ich, że byli gotowi sprzedać demokrację w zamian za jeden postulat polityczny dotyczący aborcji.

– To jest tragikomiczna sytuacja, gdyż sama się deklaruje jako katoliczka. Widać jacy to są katolicy – zauważa Szymon Styrczula.

Podobnie jest z prezydentem Joe Bidenem, który chce wprowadzać wiele groźnych dla życia i rodziny rozwiązań. Powrót do finansowania tzw. aborcji czy też wspieranie środowisk LGBT budzą już ogromny niepokój.

– Mamy pewne przejawy tego w kampanii wyborczej i na początku kadencji nowego prezydenta. To wskazuje, że mamy się czego bać – wskazuje Waldemar Jaroszewicz z Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

W piątek w USA obchodzony jest Narodowy Dzień Świętości Ludzkiego Życia. Jego ustanowienie było jedną z ostatnich decyzji byłego już prezydenta USA Donalda Trumpa.

„Każde ludzkie życie jest darem dla świata. Każdy człowiek – urodzony czy nienarodzony, młody czy stary, zdrowy czy chory – jest stworzony na święty obraz Boga” – oświadczył Donald Trump.

22 stycznia to również data dorocznego Marszu dla Życia w Stanach Zjednoczonych. Jednak w tym roku, z racji ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, został przeniesiony do internetu i przybiera on formę nowenny w intencji obrony życia.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl