fot. flickr.com

Napłynie polarno-morskie powietrze

Półwysep Iberyjski znajdzie się w zasięgu wyżu. Jak informuje IMGW, na pozostałym obszarze kontynentu dominować będzie rozległy niż z ośrodkami nad Morzem Północnym i w rejonie Litwy. Polska będzie pod wpływem tego niżu, w strefie frontu okluzji. Napłynie chłodna polarno-morska masa powietrza.

We wtorek zachmurzenie duże. Do godzin południowych miejscami mgły ograniczające widoczność do 200 m. Na południu kraju opady deszczu, na pozostałym obszarze deszczu ze śniegiem i śniegu. W górach opady śniegu.

Temperatura maksymalna od -1 st. na Suwalszczyźnie do 2 st. na zachodzie, 3 st. na wybrzeżu i 5 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie i na południu porywisty.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże, okresami opady deszczu ze śniegiem, na północy i w górach śniegu, a na zachodzie miejscami deszczu. Na północnym zachodzie miejscami mgły ograniczające widoczność do 200 m.

Temperatura minimalna od -3 st. na północnym wschodzie do 1 st. na zachodzie. Wiatr umiarkowany z kierunków zachodnich, na południu porywisty.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie całkowite. Okresami opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Temperatura minimalna -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 976 hPa i będzie rosło.

W środę zachmurzenie duże. W południowej połowie kraju opady deszczu, w rejonach podgórskich i na Roztoczu deszczu ze śniegiem. W północnej połowie kraju opady śniegu, miejscami deszczu ze śniegiem. Na północnym zachodzie miejscami mgły ograniczające widzialność do 200m.

Temperatura maksymalna od -2 st. na północnym wschodzie do 3 st. na południowym zachodzie i 4 st. miejscami na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, na południu porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W stolicy zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj