Nadciąga orkan „Grzegorz”

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w najbliższych dniach. Porywy wiatru osiągną nawet 110 km/h.

Ulewne deszcze, silny wiatr, gwałtowne wahania ciśnień i znaczne ochłodzenie – tak zapowiada rozpoczynający się weekend. Wszystko za sprawą niżu znad Szwecji. Sprawi on, że w ciągu dwóch dni różnica ciśnień wyniesie powyżej 50hPa. Do tego silny wiatr i deszcz wpłyną niekorzystnie na nasze samopoczucie. U osób wrażliwych na zmiany pogodowe mogą nasilić się bóle.

Jak zapowiadają meteorolodzy, najsilniej będzie wiało jutro – od 60km/h na wschodzie do 100 km/h na zachodzie i nad morzem. Wysoko w górach wiatr bardzo silny, w porywach do 130 km/h. Tam też prognozowane są zawieje i zamiecie śnieżne.

Jak zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na bieżąco będą wydawane ostrzeżenia 1 i 2 stopnia.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl