fot. Justyna Strąg

Na wschodzie kraju temperatura na minusie; na zachodzie możliwe opady deszczu ze śniegiem

Jak informuje IMGW, Europa północna będzie pod wpływem rozległego Niżu znad Morza Norweskiego. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem wyżów.

Zachodnia Polska znajdować się będzie w zasięgu głębokiego niżu znad północnego Atlantyku, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Pozostały obszar Polski pozostanie na skraju rozległego wyżu, którego centrum znad zachodniej Rosji przemieści się nad Kazachstan. Nad zachodnią Polskę napłynie ciepłe powietrze polarne morskie, pozostały obszar kraju pozostanie w napływającym z północy, mroźnym powietrzu pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1020 hPa i będzie spadało.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia słabych opadów śniegu, deszczu ze śniegiem, na krańcach zachodnich przechodzących w opady deszczu. Przejściowo możliwe marznące opady, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -6 st., -4 st. na wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat, -1 st. w centrum, do 3 st. na krańcach zachodnich. Wiatr umiarkowany, porywisty, na Przedgórzu Sudeckim także dość silny, w porywach do 65 km/h, a na wybrzeżu wschodnim dość silny, początkowo silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, stopniowo słabnący, południowo-wschodni i południowy.

PAP/RIRM

drukuj