Na ŚDM w Lizbonie uda się 25 tys. Polaków

25 tys. młodych Polaków pojedzie do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży. Tak wynika z danych przedstawionych przez ks. Tomasza Koprianiuka, dyrektora Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży. Spotkanie młodych w stolicy Portugali potrwa od 1 do 6 sierpnia i odbędzie się pod hasłem „Maryja wstała i poszła z pośpiechem”.

Ks. Tomasz Koprianiuk zaznaczył, że do tej pory zarejestrowało się 17 tys. osób, ale uczestników będzie więcej.

Te liczby cieszą, chociaż one w sposób masowy pokazują, że jest dużo, ale my w gruncie rzeczy cieszymy się z każdego, kto dołącza do tej grupy z każdej grupy i z każdego indywidualnie. Nie jest dzisiaj prosto mówić do ludzi młodych i proponować im nawet tak atrakcyjny wyjazd jak pielgrzymka do Lizbony, a jednocześnie mówić, że to będzie miało wymiar duchowy, że tam też trzeba będzie się zmierzyć ze swoimi różnymi słabościami, że to ma także wymiar formacyjny. Młodym jest dzisiaj trudno o tym mówić, jeśli chodzi o samą formację – podkreślił duchowny.

Do udziału w spotkaniu w Lizbonie zarejestrowało się też 21 polskich księży biskupów. Swój udział zgłosiło również ponad 350 polskich księży i sióstr zakonnych.

Na Światowe Dni Młodzieży pojedzie także ponad 300 polskich wolontariuszy. Dla nich rejestracja jest już zamknięta. Pozostali wciąż mogą się zgłaszać za pośrednictwem str. internetowej sdmpolska.pl. https://sdmpolska.pl/

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl