fot. flickr.com

Na początku września w Warszawie odbędzie się Szczyt Dyplomacji Samorządowej i Ekonomicznej

Na początku września Warszawa stanie się areną debaty nad kształtem skutecznej dyplomacji w nowoczesnym świecie. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii organizuje Szczyt Dyplomacji Samorządowej i Ekonomicznej.

Szczyt odbędzie się w dniach 9-10 września w Warszawie. To pierwsze takie spotkanie w historii. W szczycie weźmie udział zastępca sekretarza generalnego OECD. Pojawią się także przedstawiciele regionów m. in. z Niemiec, Słowacji oraz Gruzji. Podczas szczytu zaplanowano sesję ministerialną z udziałem ministrów Niemiec, Czech, Słowacji, Węgier oraz Litwy. Ponad 100 panelistów reprezentujących różne środowiska będzie rozmawiać o najlepszych praktykach uprawiania dyplomacji na świecie.

Akcent Szczytu zostanie postawiony na wymiar regionalny działań dyplomatycznych – mówił wiceminister przedsiębiorczości Marcin Ociepa.

– Niezbędna jest współpraca z lokalnymi samorządami, naukowcami i izbami gospodarczymi. Chcielibyśmy dzisiaj zaprosić do Warszawy przedstawicieli tych trzech grup interesariuszy z całej Europy, ale także z całej Polski, by porozmawiać o tym, jak można tę współpracę zacieśniać, budować wspólne porozumienia i realizować własne cele, bo uczelnia, biznes i samorząd mają swoje cele, samorząd ma cele rozwojowe i myślę, że razem są w stanie te cele realizować znacznie lepiej – podkreślał Marcin Ociepa.

Hasło szczytu to: „Współpraca Międzynarodowa Lokalnych Społeczności”. Debatom towarzyszyć będą seminaria eksperckie i warsztaty. W tym samym czasie odbędzie się V Kongres Klastrów Polskich.

Zuzanna Dąbrowska /RIRM

drukuj