fot. PAP/ Aleksander Koźmiński

Msza św. pogrzebowa Kornela Morawieckiego w sobotę o godz. 12.00 w Katedrze Polowej WP

Msza św. pogrzebowa śp. marszałka seniora Kornela Morawieckiego odbędzie się w sobotę o godz. 12.00 w Katedrze Polowej WP w Warszawie, następnie o godz. 15.00 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach będzie miała miejsce ceremonia pogrzebowa – poinformował w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja rzecznik rządu Piotr Müller.

Uroczystości pogrzebowe śp. marszałka seniora Kornela Morawieckiego odbędą się w sobotę. O godz. 12.00 w Katedrze Polowej WP w Warszawie rozpocznie się Msza św. pogrzebowa. Uroczystości pogrzebowe będą miały miejsce na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, bezpośrednio po samej Mszy św., czyli mniej więcej około godz. 15.00. W Sejmie od dzisiaj do czwartku (do godz. 19.00) jest wystawiona księga kondolencyjna. Najprawdopodobniej w piątek będzie wystawiona trumna z ciałem śp. Kornela Morawieckiego, tak aby można było oddać hołd zmarłemu marszałkowi – powiedział rzecznik rządu.

Pogrzeb będzie miał charakter państwowy.

Kornel Morawiecki, działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca „Solidarności Walczącej”, marszałek senior Sejmu VIII kadencji, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego zmarł w poniedziałek. Miał 78 lat.

RIRM

drukuj