MSZ: w wypadku autokaru w Serbii ranni polscy obywatele

MSZ potwierdziło, że w Serbii doszło do wypadku polskiego autokaru, w którym ranni zostali polscy obywatele. W drodze na miejsce wypadku jest polski konsul, który pozostaje w stałym kontakcie z miejscowymi służbami.

Potwierdzamy, że w Serbii doszło do wypadku polskiego autokaru, w którym ranni zostali obywatele RP. Konsul @PLinSerbia jest w drodze na miejsce wypadku i w stałym kontakcie z miejscowymi służbami” – poinformowało MSZ na Twitterze.

Resort podał, że osoby zaniepokojone losem bliskich proszone są o kontakt pod numerem +38163328456.

Serbska telewizja RTS podała, że jedna osoba zginęła, a 25 zostało rannych we wtorek w wypadku wiozącego dzieci autobusu z polskimi numerami rejestracyjnymi w północnej Serbii. Do wypadku doszło na trasie Subotica – Nowy Sad, w pobliżu miejscowości Feketić. Autobus wypadł z trasy i przewrócił się na bok.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl