fot. twitter.com/MSZ_RP

MSZ: Spotkanie ministra Waszczykowskiego z nowo mianowanym ambasadorem Cypru

Rozwój stosunków bilateralnych i negocjacje zjednoczeniowe były tematami rozmowy ministra Witolda Waszczykowskiego z nowo mianowanym ambasadorem Cypru w Polsce Petrosem Kestorasem – informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Podczas spotkania szef polskiej dyplomacji podkreślił dobre relacje dwustronne, także w kontekście swojej zeszłotygodniowej wizyty na Cyprze. Podziękował również rozmówcy za poparcie dla polskiej kandydatury do Rady Bezpieczeństwa Narodów Zjednoczonych. Obie strony wyraziły przekonanie o potrzebie i możliwościach rozwoju stosunków dwustronnych, szczególnie w wymiarze gospodarczym i kulturalnym.

Minister Waszczykowski wyraził również poparcie i uznanie dla determinacji liderów cypryjskich Greków i Turków do kontynuacji rozmów na temat zjednoczenia Cypru. Życząc osiągnięcia końcowego porozumienia, szef polskiej dyplomacji podkreślił wagę zjednoczenia wyspy nie tylko dla samego Cypru, ale także dla relacji wewnątrz Unii Europejskiej, relacji UE-NATO oraz przyszłości relacji z Turcją. Poinformował, że Polska doradza Ankarze pozytywne nastawienie i uczestnictwo w poszukiwaniu porozumienia.

PAP/RIRM

drukuj