MSZ: nowi członkowie zarządu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej

Wiceminister Marek Ziółkowski wręczył akty powołania nowym polskim członkom zarządu i rady Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Podczas czwartkowej uroczystości, która odbyła się w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, wiceminister Marek Ziółkowski podziękował również osobom dotychczas zaangażowanym w prace FWPN, w tym dyrektorowi zarządzającemu profesorowi Krzysztofowi Miszczakowi oraz złożył życzenia pomyślnego wypełniania zadań nowo powołanym członkom władz fundacji.

Premier Beata Szydło powołała Krzysztof Raka na stanowisko dyrektora zarządzającego. Poseł Szymon Szynkowski vel Sęk został członkiem zarządu, a profesor Eugeniusz Cezary Król, profesor Grzegorz Kucharczyk, profesor Piotr Madajczyk, doktor Piotr Łysakowski i Wiesław Wawrzyniak otrzymali nominacje na stanowiska członków rady.

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej została utworzona w 1991 r. na mocy polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Jej głównym zadaniem jest wspieranie projektów, których celem jest poszerzanie wiedzy o kraju partnera w Polsce i Niemczech, m.in. poprzez inspirowanie projektów współpracy w dziedzinie edukacji, nauki i kultury. 1 grudnia br. Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z partnerami z Polski i Niemiec świętowała w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie jubileusz 25-lecia istnienia.

MSZ/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl