fot. pixabay.com

MRiRW: do 13 grudnia branża rybołówstwa może składać wnioski o pomoc finansową

Od 7 do 13 grudnia podmioty z branży rybołówstwa mogą składać wnioski o dofinansowanie na pokrycie dodatkowych wydatków poniesionych w związku z zakłóceniami rynku spowodowanymi wojną na Ukrainie – poinformował w czwartek resort rolnictwa.

Ministerstwo przekazało, że 1 grudnia prezes ARiMR opublikował nabory wniosków o dofinansowanie dla rybaków morskich oraz śródlądowych.

Rekompensaty finansowe „dodatkowych kosztów poniesionych w związku z zakłóceniami rynku spowodowanymi prowadzoną przez Rosję wojną przeciwko Ukrainie skierowane są dla podmiotów w sektorach: rybołówstwa; akwakultury; rybołówstwa śródlądowego oraz przetwórstwa ryb”.

Jak poinformowano, wniosek o dofinansowanie można złożyć od 7 do 13 grudnia br. do oddziału regionalnego ARiMR właściwego ze względu na miejsce realizacji operacji, za które uznaje się siedzibę wnioskodawcy.

Dodano, że limit środków, do którego ARiMR może przyznać pomoc w ramach naboru skierowanego do rybołówstwa morskiego, wynosi 28,3 mln zł a w przypadku rybactwa śródlądowego wynosi ponad 2,3 mln złotych.

PAP

 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl