MR przedstawiło informacje ws. realizacji Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

Firmy będą mogły jednorazowo zaliczyć w koszty inwestycje do 100 tysięcy złotych – zakładają projekty nowelizacji ustaw o PIT i CIT, którymi dziś zajmował się rząd.

Według autorów, zmiany mają zachęcić przedsiębiorców do dokonywania wydatków na nowe maszyny i urządzenia. Wpłynie to na konkurencyjność przedsiębiorstw i zapewni lepiej płatne miejsca pracy.

Podczas posiedzenia rządu wicepremier Mateusz Morawiecki przedstawił informację w sprawie realizacji Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Do wyników zaprezentowanych w dokumencie odniósł się na konferencji rzecznik rządu Rafał Bochenek.

– Wreszcie, po wielu latach w Polsce panuje prawdziwie pozytywny klimat inwestycyjny. Nie tylko w skali makro, jeśli chodzi o wskaźniki, które wszystkie szybują do góry, jeśli chodzi o poziom inwestycji w Polsce. Poziom zadowolenia Polaków z tego jak im się żyje w naszym kraju. Zadowolenia również przedsiębiorców pozytywny klimat inwestycyjny, który panuje wśród przedsiębiorców. To są twarde wskaźniki, twarde dane procentowe. Ponad 40 procent Polaków ocenia sytuację gospodarczą w kraju. Coraz mniej Polaków chce wyjeżdżać zagranicę po to by pracować, chcą zostać tutaj, chcą tutaj zakładać swoje rodziny, tutaj zakładać swoje firmy – mówił Rafał Bochenek.

Rada Ministrów zajmowała się dziś także m.in. koncepcją e-dowodu dotyczącą wdrożenia elektronicznych dokumentów tożsamości.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl