Motocykliści z Rajdu Katyńskiego wracają do Polski

Dziś wieczorem na Placu Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się  oficjalne zakończenie XII Motocyklowego Rajdu Katyńskiego.

W godzinach porannych rajdowcy wyruszą z Brzuchowic, pod Lwowem w trasę powrotną do Polski. Po drodze złożą meldunek hetmanowi Żółkiewskiemu. Wieczorem motocykliści dotrą do Warszawy. O godz. 18.00 będą ich witać zgromadzeni na Placu Piłsudskiego goście.

Rajd rozpoczął się 1 września. Blisko 70 motocyklistów z Polski i z zagranicy podczas 3 tygodni pokonało trasę ponad 6 000 km.

Każdy rajd jest dla nas lekcją historii i wspaniałym doświadczeniem – zaznaczył Wiktor Węgrzyn, komandor rajdu katyńskiego.

Ten rajd był bardzo udany. Dotknęliśmy pięknej, wielkiej duchem Polski. Spotkaliśmy wspaniałych ludzi. Zastanawiam się gdzie jest serce Polski w tej chwili? – Ono jest chyba na Kresach RP. Idea rajdu została sformułowana 12 lat temu. Wszystko co najpiękniejsze w nas w literaturze, historii, poezji pochodzi z Kresów. Stąd ta nasza wyprawa. W tym roku rajd trwa 3 tygodnie. – powiedział Wiktor Węgrzyn.

 

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl