Polsko-brytyjskie konsultacje międzyrządowe

Realizacja postanowień NATO oraz kwestie związane z życiem Polaków na Wyspach Brytyjskich – to najważniejsze punkty rozpoczynających się dziś polsko-brytyjskich konsultacji międzyrządowych. Podczas rozmów nasz kraj reprezentować będzie premier Beata Szydło oraz część ministrów.

To pierwsze tak szerokie spotkanie obu gabinetów pod przewodnictwem szefów rządu. W planie konsultacji jest m.in. spotkanie premierów Polski oraz Wielkiej Brytanii: Beaty Szydło i Theresy May.

To dobra okazja, aby wymienić się spostrzeżeniem dotyczącymi podstawowych obszarów współpracy – mówi rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Przede wszystkim polityka gospodarcza, kwestia dotycząca sytuacji Polaków w Wielkiej Brytanii, a także obszaru współpracy w ramach nauki. W trakcie pobytu w Wielkiej Brytanii premierzy Beata Szydło i Theresa May spotkają się z liderami środowisk polonijnych na Wyspach brytyjskich. Myślę, że to będzie dobry sygnał dla tego środowiska oraz samych Brytyjczyków, że Polacy bardzo mocno przyczyniają się do wzrostu brytyjskiej gospodarki. Są oni pozytywną iskierką, jeśli chodzi o to społeczeństwo – poinformował rzecznik rządu i dodał, że rozmowy nie będą dotyczyć Brexitu, czyli wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Polska jest obok Francji jedynym krajem, z którym Wielka Brytania współpracuje w tak szerokim formacie konsultacji międzyrządowych.


RIRM

drukuj