fot. YouTube /
Національна поліція України

Modlitwa wydrapana na ścianie rosyjskiej katowni w Wołczańsku na Ukrainie

W Wołczańsku, mieście w ukraińskim obwodzie charkowskim, wyzwolonym niedawno spod okupacji rosyjskiej, natrafiono na więzienie i katownię – poinformowała w czwartek policja ukraińska. Na ścianie celi ktoś z więzionych wydrapał modlitwę.

Policja podała, że ustaliła, iż ludzie przetrzymywani w tym miejscu torturowani byli prądem elektrycznym. Niektórym łamano palce.

„Na ścianach katowni, gdzie warunki przetrzymywania były nieludzkie, zarejestrowano daty pobytu ludzi. Co więcej, jeden z więźniów wydrapał w celi modlitwę”przekazała policja. 

Więzienie, do którego trafiali mieszkańcy odmawiający współpracy z okupantem, znajdowało się na terenie jednego z przedsiębiorstw w Wołczańsku. W celi o wielkości 12 m kw. przetrzymywanych było od 20 do 40 ludzi.

Na miejscu pracują teraz przedstawiciele prokuratury – podała policja.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl