fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

Młodzi mówią stanowcze „NIE” ideologii gender w gdańskich szkołach

Młodzi mówią stanowcze „NIE” ideologii gender i wprowadzanemu przez władze Gdańska do ich szkół programowi edukacji seksualnej „Zdrovve Love”. Wyrazem tego była piątkowa konferencja zatytułowana „Szkoła wolna od ideologii”. 

 

„Chcemy, aby nasi koledzy pozostali kolegami. Aby nikt nie mówił im, że przebieranie się za dziewczyny jest ok”; „Chcemy także, aby naszym koleżankom nie mówiono, że jak coś nie wyjdzie, to mogą zażyć <<pigułkę po>>> lub łykać pigułki hormonalne bez konsekwencji” – to hasła, z jakimi pod Nowy Ratusz w Gdańsku przybyła w piątek młodzież z trójmiejskich szkół średnich, by wyrazić swój głośny sprzeciw wobec propagowanemu przez gdańskie władze programowi edukacji seksualnej „Zdrovve Love”.

Program „Zdrovve Love” ma opierać się na miłości do drugiego człowieka, nie zważając na jego płeć. Pojawiają się również inne aspekty, takie jak masturbacja w wieku 4 lat. Według programu, dziecko po 15 roku życia ma przyzwolenie od tych osób, które są tego inicjatorami na regularne, prokreacyjne uprawianie seksu dla zdrowia – wyjaśnił Daniel Nawrocki, członek Młodzieżowej Rady Miasta Gdańsk.

To tylko niektóre przykłady treści przekazywanych w szkołach przez tzw. seksedukatorów. Program „Zdrovve Love” mówi także o różnych odmianach płci, takich jak płeć transseksualna, transpłciowa oraz płeć interpłciowa.

W mojej ocenie, każda młoda osoba wie, czy jest chłopakiem czy dziewczyną i dlatego uważam, że takie określenia są zbędne do wyrażania naszej tożsamości – powiedział Mateusz Owsiany, uczeń Zespołu Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.

Program „Zdrovve Love” bardzo mocno uderza w system wartości.

– Program „Zdrovve Love” ogołaca całkowicie relacje młodych ludzi z pięknych rzeczy, z tego, co naprawdę mogą przeżywać. Od razu mechanicznie przechodzi do rzeczy, które nie są w tym wieku, na tym etapie potrzebne. Kłamstwem jest to, że to ma ich uszczęśliwiać – podkreślał w imieniu rodziców Krystian Borkowski, ojciec 7 dzieci.

Promowana przez gdańskie władze tzw. edukacja seksualna niszczy także relacje pomiędzy rodzicami i dziećmi – dodał przedstawiciel pomorskich rodziców – stąd obrona przed propagandą szkodliwej ideologii gender jest konieczna.

TV Trwam News

drukuj