fot. PAP/Paweł Supernak

Ministrowie finansów państw Grupy Wyszehradzkiej podpisali deklarację o współpracy

Ministrowie finansów Grupy Wyszehradzkiej (V4) podpisali w piątek w Warszawie deklarację o współpracy. Jak podano, jednym z obszarów wspólnego działania powinny być kwestie podatkowe w sektorze gospodarki elektronicznej.

„Wszystkie nasze kraje przechodzą przez pandemię bardzo podobnie. (…) Bardzo doceniam, że ministrowie znaleźli czas, aby przylecieć do Polski przez co mogliśmy porozmawiać, jak możemy w przyszłości współpracować” – powiedział minister finansów Tadeusz Kościński.

Szefowie resortów finansów V4 Mihaly Varga (Węgry), Eduard Heger (Słowacja), Alena Schillerova (Czechy) i Tadeusz Kościński zobowiązali się podczas piątkowego spotkania do współpracy w regionie i do zacieśnienia relacji na forum unijnym i międzynarodowym.

Jak poinformowało Ministerstwo Finansów, kwestie podatkowe w sektorze gospodarki elektronicznej są priorytetowe z uwagi na dużą rolę rynku cyfrowego w czasach pandemii i wymagają wypracowania modelu współpracy administracyjnej między państwami.

Resort poinformował też, że rozmowy dotyczyły także kwestii globalnego opodatkowania minimalnego, przeciwdziałania wyłudzeniom podatkowym i walki z przestępczością gospodarczą – zwłaszcza w zakresie podatku dochodowego i VAT.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl