fot. PAP/Piotr Nowak

Ministerstwo Zdrowia zakończy dziś konsultacje w sprawie przywrócenia obostrzeń w niektórych powiatach

Dobiegają końca konsultacje dotyczące przywrócenia niektórych obostrzeń w powiatach z największym przyrostem zakażeń. Projekt rozporządzenia w tej sprawie zostanie dziś przekazany do zaopiniowania rządowi.

Resort zdrowia nie ma żadnych planów, by wprowadzać dalej idące restrykcje niż te zaproponowane obecnie – zapewnił dziś wiceminister Janusz Cieszyński. Jutro w 19 powiatach wrócą niektóre obostrzenia.

Wyodrębnione będą dwie strefy: czerwona i żółta. Będą w nich obowiązywały dalej idące zakazy i nakazy dotyczące m.in. ograniczenia liczby osób na weselach, w kinach czy kościołach lub np. zakaz funkcjonowania siłowni. Konsultacje w tej sprawie dobiegają końca – powiedział wiceszef resortu zdrowia.

– Teraz jesteśmy na finiszu, jeżeli chodzi o proces konsultacji. Te konsultacje dzisiaj się zakończą. Myślę, że nie ma żadnych planów, aby wprowadzać dalej idące restrykcje od tych, które zostały zaproponowane. Od samego początku deklarujemy, że na bieżąco będziemy monitorowali sytuację epidemiologiczną i do tej właśnie sytuacji będziemy dostosowywali działania podejmowane przez rząd – zaznaczył Janusz Cieszyński.

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 809 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. To najwyższa od początku epidemii liczba przypadków potwierdzonych w ciągu doby. Zmarło też kolejnych 13 osób.

 

RIRM

drukuj