fot. TT/@MRiRW_GOV_PL

Ministerstwo rolnictwa zapowiada walkę z dezinformacją żywnościową

Ministerstwo rolnictwa w porozumieniu z ośmioma organizacjami producenckimi zapowiada walkę z dezinformacją żywnościową. Chodzi o wychwytywanie i zgłaszanie nieprawdziwych informacji ws. prowadzonej polityki żywnościowej i działalności krajowych przedsiębiorców rolnych.

Jak podkreślono, fałszywe treści pojawiające się w publicznym obiegu dotyczą też bieżących problemów, np. kwestii importu zboża z Ukrainy.

Wiceminister rolnictwa, Rafał Romanowski, wskazywał, że za treści mogą odpowiadać przedstawiciele konkurencji naszych firm.

Dezinformacja żywnościowa ma bardzo konkretny kształt. Tworzy się specjalną grupę docelową, gdzie zasiewa się niepokój. Powstaje niedobra aura wokół polskiej żywności pochodzenia zwierzęcego. Pamiętajmy o tym, że bijemy kolejne rekordy, jeżeli chodzi o zbyt i sprzedaż naszej żywności nie tylko do krajów Unii Europejskiej, ale również na rynki zewnętrzne – powiedział Rafał Romanowski.

Wiceszef resortu rolnictwa przypomniał też, że trwa kampania Produkt Polski. Tym znakiem oznaczana jest rodzima żywność.

https://twitter.com/MRiRW_GOV_PL/status/1663217624891654144?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Etweet

W resorcie rolnictwa odbyło się spotkanie z przedstawicielami mediów dotyczące pojawiających się fake newsów z zakresu polityki żywnościowej.

Jak podkreślano, nieprawdziwe informacje dotyczą najczęściej ataków na przemysł przetwórstwa mięsnego i kryzysu na rynku zbóż.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl