(fot. PAP)

Minister Mucha szasta publicznymi pieniędzmi

Kluby PiS, SLD i SP domagają się niezwłocznej dymisji minister sportu Joanny Muchy. Przypomnijmy Najwyższa Izba Kontroli uznała, że ministerstwo niegospodarnie wydało publiczne pieniądze – 6 mln zł na koncert skandalistki Madonny.

Resort nie zgadza się z zarzutami i zarzuca Izbie nieprzestrzeganie procedur.

„Dziś trzeba toczyć walkę z marnotrawstwem publicznych pieniędzy” – akcentuje wiceszef sejmowej komisji sportu poseł Adam Hofman i zapowiada wniosek o dymisję szefowej resortu sportu.

6 milionów złotych publicznych pieniędzy wydanych niezgodnie z prawem na koncert Madonny. To nie są wasze pieniądze, na wasze zabawki i wasze koncerty, tylko pieniądze publiczne. Walkę trzeba dziś toczyć nie o to, żeby nie oddać Polski jak mówi Donald Tusk, ale z marnotrawstwem publicznych pieniędzy, z wydawaniem ich wedle „widzi mi się”, z wydawaniem ich tylko po to, żeby robić propagandę i pokazać, że stadion narodowy zarabia. Po tym, co powiedziała dzisiaj Najwyższa Izba Kontroli, czyli po potwierdzeniu naszych nie tylko przypuszczeń, ale także wcześniejszych wezwań do dymisji minister Muchy wydaje się rzeczą oczywistą, że niezwłocznie żądamy od Donalda Tuska odwołania pani minister Muchy za marnotrawienie publicznych pieniędzy. Najwyższa Izba Kontroli potwierdza 6 milionów złotych zostało wydane niezgodnie z prawem- powiedział poseł Adam Hofman.

Z kolei Solidarna Polska – w wypadku gdyby Donald Tusk sam nie zdecydował się na jej odwołanie – zapowiedziała wniosek o wotum nieufności wobec minister sportu.

– Pani minister Mucha nie nadaje się na Ministra Sportu i Turystyki. Niestety możemy powiedzieć w sposób jasny – minister Mucha zachowuje się jak nierozsądna i rozrzutna panienka, która traktuje ministerstwo sportu jak folwark, i na prawo i na lewo szasta po prostu publicznymi pieniędzmi. Co więcej szasta tymi pieniędzmi niezgodnie z prawem. Tak być nie może, dlatego Solidarna Polska będzie pisać list do premiera Donalda Tuska wzywając go do tego, aby podjął męską decyzję i odwołał panią minister Muchę ze stanowiska ministra sportu. Co więcej gdyby pan premier nie uwzględnił naszego argumentu to my, jako Solidarna Polska, pomożemy panu premierowi w podjęciu decyzji i złożymy wniosek o dymisję pani minister Muchy. Tym bardziej ten wniosek jest uzasadniony, że opozycyjne kluby potwierdziły, że ich wolą jest odwołanie pani minister Muchy ze stanowiska ministerialnego – powiedział  poseł Andrzej Romanek, wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego SP.

RIRM

drukuj