Minister Antoni Macierewicz z wizytą w USA

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz przebywa z wizytą w Stanach Zjednoczonych. W piątek spotka się z członkami Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce. Dzień wcześniej minister rozmawiał z republikańskim senatorem Johnem McCainem.

John McCain, który przewodniczy komisji ds. sił zbrojnych w amerykańskim Senacie, po spotkaniu zamieścił na Twitterze zdjęcie z szefem Ministerstwa Obrony Narodowej. Napisał, że spotkanie z Antonim Macierewiczem było „świetne”, a ich rozmowy dotyczyły wspólnych interesów bezpieczeństwa USA i Polski w Europie Wschodniej.

Jak poinformowano na stronie internetowej MON, Antoni Macierewicz złożył również kwiaty na grobie pułkownika Ignacego Matuszewskiego i majora Henryka Floyar-Rajchmana. Później szef resortu spotkał się także z kierownictwem Instytutu Piłsudskiego w Nowym Jorku.

W piątek Antoni Macierewicz weźmie udział w konferencji na temat bezpieczeństwa na Uniwersytecie Stanowym Rutgersa w New Brunswick w stanie New Jersey.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl