fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

Minionej doby do Polski z Białorusi nielegalnie próbowało dostać się 17 osób

17 cudzoziemców próbowało minionej doby nielegalnie dostać się do Polski przez granicę z Białorusią – podała dziś Straż Graniczna. Wszystkie przypadki dotyczą granicy w województwie podlaskim; w grupach byli m.in. obywatele Kuby i Syrii.

Na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 17 cudzoziemców – ośmioro Kubańczyków, pięciu Syryjczyków oraz obywatele Gwinei, Kamerunu, Senegalu i Jemenu – podała dzisiaj rano Straż Graniczna.

https://twitter.com/Straz_Graniczna/status/1501455600118644742

Poinformowała też, że cudzoziemcy zostali zatrzymani na odcinkach w Podlaskiem, za których ochronę odpowiadają placówki Straży Granicznej w Kuźnicy, Nowym Dworze, Narewce, Michałowie i Mielniku.

2 marca 2022 r. weszło w życie rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu przebywania na obszarze 183 miejscowości przy granicy z Białorusią, w tym w 115 w województwie podlaskim i w 68 w województwie lubelskim. Obowiązuje ono do 30 czerwca 2022 roku.

To przedłużenie rozporządzenia, które obowiązywało od 1 grudnia 2021 do 1 marca 2022 r. Wcześniej od 2 września do 30 listopada 2021 r. na tym samym terenie był wprowadzony stan wyjątkowy.

W rozporządzeniu napisano, że dalszy zakaz przebywania na wyznaczonym obszarze przy granicy jest uzasadniony, bo wciąż mają miejsce próby nielegalnego przekraczania granicy i incydenty w bezpośredniej bliskości granicy i mogą być one wykorzystywane do – jak napisano – „eskalacji trwającego obecnie kryzysu migracyjnego, a w konsekwencji do spowolnienia trwających prac inwestycyjnych związanych z budową bariery technicznego i elektronicznego zabezpieczenia granicy państwowej”.

Podano także, że wydłużony zakaz przebywania w strefie nadgranicznej ma także umożliwić zakończenie budowy tej zapory.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl