fot. strazgraniczna.pl

Lubuskie: Miał 1400 tabletek ekstazy, metamfetaminę i marihuanę; trafił do aresztu

Na trzy miesiące trafił do aresztu 33-latek z pow. żarskiego podejrzany o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Mężczyzna wpadł dzięki współpracy funkcjonariuszy SG z Tuplic i policjantów Żar – poinformowała rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Joanna Konieczniak.

Podczas przeszukania domu i garażu podejrzanego w jednej z miejscowości w pow. żarskim funkcjonariusze znaleźli 1400 tabletek ecstasy, kilkadziesiąt gramów metamfetaminy, ponad 700 gramów marihuany oraz plantację kilkudziesięciu krzewów konopi.

Narkotyki były zapakowane w małe paczuszki i schowane w różnych częściach domu. W jednym z pokojów na podłodze schły liście i łodygi marihuany.

„33-latek został zatrzymany i przesłuchany. Przedstawiono mu zarzuty posiadania narkotyków i uprawy konopi, a sąd przychylił się do wniosku prokuratora o jego tymczasowe aresztowanie” – powiedziała rzeczniczka.

Dodała, że za posiadanie znacznych ilości narkotyków mężczyźnie grozi do 10 więzienia.

Według śledczych sprawa jest rozwojowa. Postępowanie prowadzi obecnie żarska policja pod nadzorem tamtejszej prokuratury rejonowej.

PAP

drukuj